Aktualności: Nowe budowy

 • Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  W tym roku planowane jest otwarcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budynek został posadowiony nad linią metra i stacją Centrum.

 • Spółdzielnia buduje przy Puławskiej

  Pod budynkiem znajdzie się trzypoziomowy garaż

  Przy skrzyżowaniu ulicy Puławskiej z Wałbrzyską trwa budowa w miejscu gdzie znajdowała się restauracja McDonald's

 • Dom studencki przy Wenedów

  Na budowie przy ulicy Wenedów sytuację skomplikowały warunki wodno - gruntowe. Geotest pospieszył z pomocą.

 • Kopiec Powstania Warszawskiego

  Znak Polski Walczącej na szczycie Kopca

  Po wojnie w Warszawie ze zniszczonego miasta trzeba było usunąć blisko 20 mln metrów sześciennych gruzu. Wywożony materiał był składowany na tarasach wiślanych, z gruzu ceglanego usypana została niecka Stadionu Dziesięciolecia, przy ulicy Bartyckiej powstał wysoki kopiec. W lipcu 2023 roku po modernizacji został otwarty Kopiec Powstania Warszawskiego i Park Akcji Burza. Geotest brał czynny udział w realizacji projektu.

 • Yareal i Geotest

  W tym roku mija 18 lat owocnej współpracy pomiędzy Yareal i Geotest. Razem pracowaliśmy przy przeszło 20 projektach. Pierwszym wspólnym projektem była budowa przy ulicy Hożej 55 w Warszawie. Aktualnie realizawany jest projekt Lyxa przy ulicy Kasprzaka w Warszawie.

 • Muzeum Narodowe – Elizeum

  Projekt nowego budynku Muzeum Narodowego w Warszawie.

  Minął rok od rozstrzygnięcia konkursu na opracowanie koncepcji Centrum Konserwatorsko – Magazynowe Muzeum Narodowego w Warszawie zorganizowanego przez Muzeum Narodowe oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Jury pod przewodnictwem prof. Jerzego Bogusławskiego przyznało zwycięstwo pracowni architektonicznej P2PA z Wrocławia. Na konkurs zostało zgłoszonych 28 prac.

 • Budowa przy Harfowej

  Widok wykopu i palisady

  Ulica Harfowa i otaczające ją tereny znane są z trudnych warunków geologicznych. Tędy przebiega rynna szczęśliwicko – żoliborska. Geotest w ostatnich latach przygotował przeszło trzydzieści dokumentacji dla działek przy Harfowej, Lirowej i Włodarzewskiej. Każda z działek charakteryzowała się ciekawą budową geologiczną wymagającą stosowania różnego rodzaju skomplikowanych rozwiązań zarówno w przypadku posadawiania obiektów jak i obudowy wykopu.

 • Pieszo – rowerowa kładka przez Wisłę w Warszawie.

  Trwa budowa pierwszej w Warszawie kładki przez Wisłę. Kładka powstaje na przedłużeniu ulicy Karowej. Na Pradze będzie sięgała do ulicy Okrzei. Kładka o długości 452 metrów i zmiennej szerokości od 6.9 do 16.50 metrów będzie najdłuższą tego typu budowlą w Polsce i o 127 metrów dłuższą od londyńskiego Millennium Bridge. Mieszkańcy ciekawie rewitalizowanej części Pragi otrzymają pieszo – rowerową drogę łączącą okolice Portu Praskiego z bulwarami wiślanymi i otoczeniem Starego Miasta.

 • Biurowiec P180 przy Domaniewskiej w Warszawie

  We wrześniu 2022 roku zakończyła się budowa biurowca P180 przy zbiegu ulic Puławskiej i Domaniewskiej. Budynek o wysokości 55 metrów ma 15 kondygnacji nadziemnych i 3 podziemne. Inwestorem jest Skanska. Poza biurami w obiekcie znajduje się przestrzeń handlowo – usługowa. W podziemnych garażach może zaparkować 196 samochodów i 100 rowerów. Projekt budynku postał w pracowni PRC Architekci.

 • Budynek przy ulicy Szturmowej i wyjątkowe odkrycie

  Zawisła wiecha na budynku biurowo – usługowym przy ulicy Szturmowej w Warszawie. Budynek został zaprojektowany w pracowni Grupa 5 Architekci. Latem ubiegłego roku prowadzone były prace w wykopie obudowanym ścianą szczelinową sięgającą do głębokości 16 metrów. Budynek ma trzy poziomy podziemnych kondygnacji.

Podział na strony