Rewitalizacja Elektrociepłowni Powiśle

Właścicielem terenu zamkniętej w 2001 r. Elektrociepłowni Powiśle jest firma Menolly. Mowa o 4,3 ha działce pomiędzy Lipową, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Zajęczą i Dobrą. W północnej jej części dobiega końca budowa zespołu apartamentowców. Teraz firma Menolly przygotowuje się do zagospodarowania południowej części działki. Znajdują się na niej zabytkowe budynki elektrociepłowni, które zostaną poddane rewitalizacji, w ich sąsiedztwie powstanie nowa zabudowa. Projekt inwestycji sporządza pracownia APA Wojciechowski.

W starej kotłowni powstanie centrum handlowe luksusowych marek, a w odrestaurowanym budynku rozdzielni - ekskluzywny hotel z centrum konferencyjnym, spa, siłownią i basenem. Część zachowanych budynków zostanie zaadaptowanych na lofty, w których zostaną urządzone biura. Nowe budynki będą mieścić biura, apartamenty i penthouse’y.

Budowa ma się rozpocząć w 2011 r. i zakończyć nie wcześniej niż w 2012. Inwestycja jest wyjątkowym projektem, łączy rewitalizację zabytkowych budynków z unikalną lokalizacją - obok planowanej stacji metra Powiśle, która ma zostać otwarta w 2013 r.

Źródło: warszawa.gazeta.pl