10 lat Geotekstu

Pierwsze plany dotyczące utworzenia Geotekstu powstały w drugiej połowie 2003 roku. Jednym z pierwszych zadań było wymyślenie nazwy, ostatecznie padło na Geotekst ponieważ nazwa ta zarówno kojarzy się z nazwą oficjalnego wydawcy - firmy Geotest, jak i ujawnia tematykę magazynu (Geo-Tekst). Więcej o historii Geotekstu znajduje się tutaj

Pierwszy numer ukazał się w styczniu 2004. Od tego czasu Geotekst jest stale rozwijany, a zawarta w nim wiedza, stanowi bogate źródło informacji teoretycznych i praktycznych z zakresu geotechniki, geologii, fundamentowania, architektury oraz historii Warszawy. Geotekst stanowi doskonałą bazę fotografii dla wielu wykładowców uczelni wyższych w kraju, natomiast dla licznych inżynierów bazę gotowych rozwiązań do wykorzystania w praktyce odnośnie posadowienia obiektów czy zabezpieczenia skarp wykopów. Geotekst jest również chętnie odwiedzany przez studentów, ponieważ stanowi on dla nich okno do praktycznego świata fundamentowania i geotechniki. Aktualnie posiadamy kilka tysięcy subskrybentów do których od stycznia 2014 roku będzie rozsyłany newsletter. Geotekst jest największą i najczęściej odwiedzaną stroną internetową z dziedziny geologii i geotechniki w Polsce.

W trakcie istnienia Geotestu na jego łamach można było obserwować budowę m.in. I i II linii metra w Warszawie, Mostu Północnego, Stadionu Narodowego oraz wielu autostrad i dróg ekspresowych w kraju. Stale pojawiające się aktualności na naszym portalu informują użytkowników o rozpoczynających się budowach w stolicy oraz ciekawych sytuacjach na placach budów w Polsce. W ostatnim czasie w Geotekscie pojawiają się również informacje dotyczące najbardziej skomplikowanych i zaawansowanych projektów budowlanych na świecie. Równie prężnie rozbudowywany jest dział artykułów o historycznym budownictwie Warszawy.