JEMS Architekci

Budynek przy ulicy Cybernetyki

Nasza współpraca z pracownią Jems Architekci rozpoczęła się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Geotest powstał zaledwie dwa lata później niż stworzona została spółka Jems. Pracownia Jems została założona w 1988 roku przez architektów Olgierda Jagiełłę, Maciej Miłobędzkiego, Jerzego Szczepanika-Dzikowskiego oraz Wojciecha Zycha. Nazwa firmy powstała z pierwszych liter założycieli. Realizowaliśmy i realizujemy wspólnie wiele interesujących i ważnych tematów. Jednym z pierwszych było osiedle mieszkaniowe przy ulicy Stryjeńskich i biurowce na Służewcu Przemysłowym. W 1997 roku przeprowadziliśmy badania dla budynku Babka Tower. Budynek o 28 kondygnacjach był w tamtych latach najwyższym budynkiem mieszkalno – biurowym w Warszawie. W dnie wykopu zalegały głównie piaski, jedynie w narożniku południowo – zachodnim pojawiała się wychodnia zwartych glin zwałowych. Na Początku XXI wielu badaliśmy podłoże pod projektowane biuro firmy Jems przy ulicy Gagarina w Warszawie. Pod rzecznymi piaskami płytko zlokalizowaliśmy plioceńskie iły. Wspólnie realizowaliśmy wiele ciekawych tematów. Geotest przygotował dokumentację geotechniczną dla projektowanej rozbudowy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Badania prowadziliśmy w centrum miasta. Przeprowadziliśmy w trudnych warunkach rozpoznanie podłoża dla budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, czy na Żoliborzu przy ulicy Szajnochy, gdzie konieczne było zastosowanie pośredniego posadowienia budynku. Badaliśmy dla Jems podłoże przy Skwerze Hoovera, w 19 Dzielnicy, przy ulicy Widok, Chełmskiej, Niemcewicza, Bobrowieckiej, Mszczonowskiej, Łowickiej, Czerniowieckiej, Modrej, KOR-u, na terenie Zieleniaka przy Grójeckiej, Mennicy przy Prostej, siedziby Transportowego Dozoru Technicznego przy ulicy Puławskiej w Warszawie czy w niedawno ukończonych inwestycjach na terenie Browarów przy ulicy Grzybowskiej i osiedla mieszkaniowego firmy Echo przy ulicy Beethovena. Wspólnie działaliśmy przy projektowanych inwestycjach przy Placu Zawiszy, ulicy Mariańskiej i na terenie Fortu Zbaraż, czy Fabryki Norblina. W 2020 roku pracowaliśmy wspólnie przy projekcie przebudowy budynku Centrali Banku Gospodarstwa Krajowego przy Al. Jerozolimskich. Mieliśmy możliwość zwiedzenia tego zaprojektowanego przed II-gą Wojną Światową obiektu. Do dziś widoczne są na elewacji budynku ślady walk prowadzonych w czasie Powstania Warszawskiego.

W naszych archiwach znajduje się blisko 150 różnego rodzaju opracowań, które przygotowaliśmy dla architektów z pracowni Jems

Warto zaznaczyć, że pracownia Jems wielokrotnie była nagradzana za swoje projekty. W ostatnich latach wiele nagród zdobył projekt realizowany na terenie Browarów Warszawskich. Uczestniczyliśmy w tym zadaniu od jego początków, kiedy na działce znajdowały się jeszcze relikty dawnych budynków. Z latarkami rozpoznawaliśmy podziemne magazyny, w których dziś po ich modernizacji znalazły miejsce bary i restauracje. Nasze badania na terenie przy ulicy Grzybowskiej komplikowały znajdujące się w podłożu pozostałości dawnych budowli. Na szczęście w terenie panowały korzystne warunki gruntowo – wodne.

Jems wielokrotnie korzystał z naszych bezpłatnych konsultacji oraz z naszej bazy danych obejmującej przeszło 7000 inwestycji zrealizowanych w Warszawie.

Współpraca z pracownią Jems daje nam wiele satysfakcji i pozwala uczestniczyć w realizacji ważnych i ciekawych projektów architektonicznych.

Z przyjemnością gościliśmy w biurze architektów przy ulicy Gagarina, na spotkaniu zorganizowanym z okazji jubileusz firmy.