Inwestycje w Forcie Włochy

Warszawskie forty będące pozostałością imponującego systemu obronnego Twierdzy Warszawa w większości obecnie są zaniedbane i pozostawione własnemu losowi. Na szczęście już niedługo ruszą nowe inwestycje na terenie Fortu Włochy, które, miejmy nadzieję, przywrócą go do dawnej świetności.

W tym roku ma rozpocząć się budowa przedszkola przy ul. Ryżowej z ogrodem od strony wału, a wewnątrz fortu – pełnowymiarowe boisko piłkarskie z trawiastą nawierzchnią, odwodnieniem i oświetleniem. W dalszych planach dzielnica chce wybudować jeszcze korty tenisowe, zaadaptować koszary na cele kulturalne, a także obok wału fortu wybudować halę sportową z basenem.

W zeszłym roku dzielnica wydała 800 tys. zł m.in. na oczyszczenie fosy fortecznej oraz wycięcie klonów rozsadzających korzeniami skarpę. Odbudowano także cztery kanały wentylacyjne kazamat dawnych koszar – to pierwszy krok do ich adaptacji na cele kulturalne. W tym roku dzielnica przeznaczyła 2 mln zł na dalsze prace na tym terenie. Renowacja fortu ma potrwać do 2014 r.

Źródło: warszawa.gazeta.pl