Aktualności: Rewitalizacje

 • Budowa ArtN przy ul. Żelaznej

  Dawny budynek mieszkalny fabryki Norblin

  W 1882 roku w Warszawie dwóch przedsiębiorców Ludwik Norblin i Teodor Werner odkupiło od rodziny Buchów niewielką fabrykę platerów przy ulicy Żelaznej w Warszawie. Powstał zakład, który przed wybuchem I wojny światowej zaliczał się do czołówki przedsiębiorstw branży metalowej. Część budynków udało się uratować i wkrótce będą ozdobą budowanego centrum handlowo-biurowego ArtN.

 • SPA w Janowie Podlaskim

  Główne prace budowlane związane z dobudową oraz rewitalizacją janowskiego zamku zostały wykonane. Ukończono również obiekty hotelowe oraz odrestaurowano budynek stajni cugowej obecnie mieszczący SPA. Firma Arche będąca generalnym Wykonawcą oraz Inwestorem przedsięwzięcia już w przyszłym roku otworzy unikatowy w skali kraju kompleks hotelowo – konferencyjny wraz z zabudową mieszkaniowo – letniskową. Sam zamek datowany jest na XVI wiek, w jego otoczeniu archeolodzy przed rozpoczęciem prac budowlanych, odkryli kilkadziesiąt tysięcy artefaktów świadczących o historycznej randze zamku. Rewitalizacja terenu obejmuje ponadto odbudowę stawów wokół zabytku. Wykonane prace zapewne przywrócą dawną świetność tego wyjątkowego miejsca.

 • Ferio Wawer

  Inwestycja Ferio Wawer przewiduje rewitalizację zabytkowych hal fabrycznych zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ul. Szpotańskiego i Żegańskiej na terenie dzielnicy Wawer w Warszawie Międzylesiu. W dawnych halach produkcyjnych fabryki Szpotańskiego, a później zakładów ZWAR powstanie centrum handlowe. Razem z nową częścią całkowita powierzchnia obiektu wyniesie około 22 tys. Inwestorem jest RE Project Development, natomiast generalnym wykonawcą firma Porr Polska.

 • Modernizacja Bulwarów Wiślanych w Warszawie

  Trwają prace budowlane przy modernizacji lewobrzeżnego bulwaru Wisły w Warszawie. Roboty wykonuje Hydrobudowa Gdańsk wg projektu pracowni RS Architektura. Na terenie nadwiślanym powstanie nie tylko nowa przestrzeń publiczna, ale także kolejne przejścia podziemne pod Wisłostradą, pawilony wystawowe oraz restauracje. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Na początek powstanie część północna. Prace budowlane utrudniają trudne warunki gruntowe, m.in. grunty nasypowe zalęgające do głębokości nawet 9 metrów ppt. W trakcie prac ziemnych odkryto stare, drewniane umocnienia brzegu, które zapewne po wojnie zostały zasypane gruzem i na nich wybudowano znane z chwili obecnej betonowe schody.

 • Rewitalizacja zabudowań wytwórni Koneser

  Na terenie dawnej Wytwórni Wódek „Koneser” rozpoczęły się prace budowlane mające na celu przywrócenie dawnej świetności tego rejonu Warszawy. Obok zrewitalizowanych zabytkowych budynków Kordegardy, Rektyfikacji, Filtracji i Magazynów Spirytusu powstaną stylizowane na lofty obiekty mieszkalne, nowoczesne biura i galerie sztuki oraz miejskie pasaże handlowe. Postindustrialne budynki fabryczne wraz z nowym otoczeniem tworzyć będą kompleks o niepowtarzalnym charakterze. Inwestorem jest BBI Development NFI S.A. W stolicy wciąż brakuje projektu rewitalizacji obiektów poprzemysłowych na dużą skalę, w kolejce czekają m.in. Zakłady Norblin przy Żelaznej, Fabryka Produktów Chemicznych przy Szwedzkiej, tereny przemysłowe przy Mińskiej, tereny Gazowni Warszawskiej.

 • Muzeum Warszawskiej Pragi przy ulicy Ząbkowskiej

  Muzeum Warszawskiej Pragi zlokalizowane będzie w najstarszej części dzielnicy Praga Północ, w kwartale ulic Targowej – Ząbkowskiej – Kijowskiej – Brzeskiej, na działce sąsiadującej z Bazarem Różyckiego. Muzeum mieścić będzie się w trzech zabytkowych kamienicach usytuowanych wzdłuż ulicy Targowej: dwóch Rothbithla oraz domu Sokołowskiego. Oprócz istniejących obiektów w skład kompleksu wejdzie nowo zaprojektowany, 3-kondygnacyjny budynek. Pierwsza kamienica od strony Bazaru Różyckiego to dom Rothblitha, wzniesiony około 1819 roku. Obiekt ten, jest najstarszym zachowanym murowanym domem mieszkalnym na Pradze.

 • Rewitalizacja kamienic ożywi ulicę Próżną

  Ulica Próżna zlokalizowana w sąsiedztwie placu Grzybowskiego jest jedyną obustronnie ocalałą ulicą warszawskiego getta. Od wielu lat cechą charakterystyczną ulicy są odstraszające swoim wyglądem przedwojenne kamienice. Jednak podjęte w ostatnim czasie prace rewitalizacyjne maja przywrócić dawną świetność ulicy. Od pewnego czasu trwa remont budynku przy Próżnej 12, a latem tego roku ruszyły prace rewitalizacyjne w kamienicach nr 7 i 9 należących do firmy Warimpex, która chce połączyć oba budynki w jeden obiekt i po remoncie urządzić w nich luksusowy biurowiec stylizowany na wiek XIX. W budynku prócz biur mają się znaleźć luksusowe sklepy, restauracje i klub nocny w podziemiach. Wykonawcą prac budowlanych jest firma Porr Polska, prace remontowe potrwają do 2012 roku.

 • Hotel Saski

  Gmach zlokalizowany w Warszawie przy Placu Bankowym, został wybudowany pod koniec XVII w. Po II Wojnie Światowej budynek został adaptowany na hotel, który działał do końca lat 90-tych XX wieku. Spory i protesty architektów dotyczące dalszego przeznaczenia obiektu trwały latami. Dopiero w tym roku przystąpiono do prac budowlanych, pomimo uzyskania zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz pozwolenia na budowę już pięć lat temu.

 • Szpital Elżbietanek na Mokotowie

  W kwietniu ma się rozpocząć modernizacja szpitala przy ul. Goszczyńskiego. Obiekt wydzierżawiła od sióstr elżbietanek na 30 lat spółka Platinum Hospitals. Inwestycja ma kosztować 115 mln zł i będzie realizowana w dwóch etapach. Przez pierwszy rok potrwa remont istniejącego budynku oraz budowa podziemnego pawilonu, o łącznej powierzchni 7 tys. mkw. Po uruchomieniu tej części w 2012 r., rozpocznie się budowa nowego skrzydła – czteropiętrowego pawilonu o pow. 5 tys. mkw.

 • Inwestycje w Forcie Włochy

  Warszawskie forty będące pozostałością imponującego systemu obronnego Twierdzy Warszawa w większości obecnie są zaniedbane i pozostawione własnemu losowi. Na szczęście już niedługo ruszą nowe inwestycje na terenie Fortu Włochy, które, miejmy nadzieję, przywrócą go do dawnej świetności.

Podział na strony