Targi Geologia 2009

14 maja rozpoczęły się VII Międzynarodowe Targi Geologia 2009. Tym razem wystawa i imprezy towarzyszące zostały zorganizowane na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej. Nie bez powodu. W tym roku Instytut obchodzi 90 rocznicę powstania. W adresie skierowanym do wystawców i gości targów dyrektor Instytutu doc. dr hab. Jerzy Nawrocki pisze:

"Państwowy Instytut Geologiczny, od chwili swego powstania koncentruje swoją aktywność wokół zagadnień najważniejszych dla poznania i ochrony zasobów Ziemi oraz stworzenia naukowych podstaw dla zrównoważonego rozwoju naszego kraju. Nasza działalność, niezwykle istotna dla administracji państwa, została w tym roku doceniona w sposób szczególny - Instytut jako jeden z nielicznych otrzymał status państwowego instytutu badawczego".

Obok tradycyjnej wystawy na targach odbyły się imprezy towarzyszące: Seminarium firmy Geosoft, VIII Konferencja Samorządowa "Samorząd i Geologia, Seminarium ITB "Wprowadzenie w Polsce norm europejskich w zakresie geotechniki" oraz dwa seminaria ESERI.

Na wystawie mogliśmy zobaczyć różnego rodzaju sprzęt wiertniczy produkowany przez Nordmeyer, Marpol i Wamet, aparaturę badawczą firm Controls i Multiserv.

Ciekawą kolekcję skamieniałości z różnych stron świata pokazała firma Mijo - Foossils. Mogliśmy też obejrzeć minerały oraz wyroby z kamieni naturalnych. Wśród wystawców spotkaliśmy dobrych znajomych z Amago, ZNNiG i Geomor Technik.

Pracownicy i zaproszeni przez PIG goście w ogrodzie Instytutu świętowali 90 rocznicę. Pogoda i goście dopisali.

Pomysł przeniesienia targów z Pałacu Kultury na tereny Instytutu uważamy za wielce udany i mamy nadzieję że w następnych latach znowu będziemy się spotykać przy ulicy Rakowieckiej.