Aktualności: Nowe budowy

 • TBS i Zieleniak

  Po latach oczekiwań ruszyła budowa TBS-ów przy zbiegu ulicy Grójeckiej i Banacha. Nowa inwestycja zaprojektowana przez architektów z pracowni JEMS ożywi centralną część Ochoty. Geotest prowadził badania w czasie kiedy jeszcze funkcjonowało targowisko. Część prac zmuszeni byliśmy wykonywać nocą.

 • Dom Development

  Dom Pod Zegarem, ul. Bukowińska.

  Od pierwszych lat XXI wieku współpracujemy ze znanym warszawskim developerem Dom Development. Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych projektach przekazując naszą wiedzę, która pomogła w rozwiązaniu różnych problemów wynikających ze złożoności budowy geologicznej.

 • Elektrownia Powiśle

  Elektrownia Powiśle, główny budynek.

  Po latach oczekiwań przywrócona do życia została Elektrownia Powiśle przy ulicy Dobrej w Warszawie. Zmieniła się jej funkcja. Elektrownia nie produkuje już prądu ale zaprasza do budynków mieszkańców Warszawy i gości.

 • Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  W tym roku planowane jest otwarcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budynek został posadowiony nad linią metra i stacją Centrum.

 • Spółdzielnia buduje przy Puławskiej

  Pod budynkiem znajdzie się trzypoziomowy garaż

  Przy skrzyżowaniu ulicy Puławskiej z Wałbrzyską trwa budowa w miejscu gdzie znajdowała się restauracja McDonald's

 • Dom studencki przy Wenedów

  Na budowie przy ulicy Wenedów sytuację skomplikowały warunki wodno - gruntowe. Geotest pospieszył z pomocą.

 • Kopiec Powstania Warszawskiego

  Znak Polski Walczącej na szczycie Kopca

  Po wojnie w Warszawie ze zniszczonego miasta trzeba było usunąć blisko 20 mln metrów sześciennych gruzu. Wywożony materiał był składowany na tarasach wiślanych, z gruzu ceglanego usypana została niecka Stadionu Dziesięciolecia, przy ulicy Bartyckiej powstał wysoki kopiec. W lipcu 2023 roku po modernizacji został otwarty Kopiec Powstania Warszawskiego i Park Akcji Burza. Geotest brał czynny udział w realizacji projektu.

 • Yareal i Geotest

  W tym roku mija 18 lat owocnej współpracy pomiędzy Yareal i Geotest. Razem pracowaliśmy przy przeszło 20 projektach. Pierwszym wspólnym projektem była budowa przy ulicy Hożej 55 w Warszawie. Aktualnie realizawany jest projekt Lyxa przy ulicy Kasprzaka w Warszawie.

 • Muzeum Narodowe – Elizeum

  Projekt nowego budynku Muzeum Narodowego w Warszawie.

  Minął rok od rozstrzygnięcia konkursu na opracowanie koncepcji Centrum Konserwatorsko – Magazynowe Muzeum Narodowego w Warszawie zorganizowanego przez Muzeum Narodowe oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Jury pod przewodnictwem prof. Jerzego Bogusławskiego przyznało zwycięstwo pracowni architektonicznej P2PA z Wrocławia. Na konkurs zostało zgłoszonych 28 prac.

 • Budowa przy Harfowej

  Widok wykopu i palisady

  Ulica Harfowa i otaczające ją tereny znane są z trudnych warunków geologicznych. Tędy przebiega rynna szczęśliwicko – żoliborska. Geotest w ostatnich latach przygotował przeszło trzydzieści dokumentacji dla działek przy Harfowej, Lirowej i Włodarzewskiej. Każda z działek charakteryzowała się ciekawą budową geologiczną wymagającą stosowania różnego rodzaju skomplikowanych rozwiązań zarówno w przypadku posadawiania obiektów jak i obudowy wykopu.

Podział na strony