Budowy na żywo

Aby umożliwić mieszkańcom Warszawy śledzenie postępów prac kilka inwestycji posiada zainstalowane na stałe kamery internetowe, które przekazują obraz z placu budowy w trakcie prowadzonych prac lub nawet 24 godziny na dobę. Na żywo można śledzić między innymi budowę Stadionu Narodowego, nowego stadionu Legii i Centrum Nauki Kopernik.

Kamera internetowa na Stadionie Narodowym robi zdjęcie co kilka minut, na stronie budowy można nawet obejrzeć złożony z tych zdjęć film.

Stadion Narodowy - http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gospodarze/warszawa/kamera.html
Stadion Legii - http://stadion.legia.com/?cam=1
Centrum Nauki Kopernik - http://www.kopernik.org.pl/budowa_online.php

Poza obrazem z kamer na stronach można przeczytać o ostatnich wydarzeniach z budowy.

Stadion Legii
06.10.2009 - Przed wejściem do budynku od strony loży honorowej trwają intensywne prace. Na całej długości trybuny zachodniej prowadzone są wykopy, w których układane są niezbędne instalacje. Powstaje również kolejny zbiornik retencyjny.

07.10.2009 - W narożniku południowo-zachodnim trwają przygotowania do montażu membrany dachowej. Prace są prowadzone na dużej wysokości i są bardzo... widowiskowe. Pracownicy Polimexu, asekurowani przez specjalne uprzęże do prac na wysokościach rozkładają podest techniczny na kratownicy.

Centrum Nauki Kopernika
17.09.2009 - Herkules Terex rozmontowany Herkules, jeden z największych dźwigów pracujących w Europie, 17 września zakończył swoją pracę na budowie Centrum Nauki Kopernik – został rozmontowany i wywieziony. Służył do montowania stalowych mega-kratownic – ogromnych stalowych prętów tworzących konstrukcję nośną budynku. Położył ich łącznie pięć, w sumie ważą one 1200 ton.