VIII Konferencja Naukowo-Techniczna MATBUD'2018

Termin:  25 Czerwiec 201827 Czerwiec 2018
Lokalizacja:  Politechnika Krakowska

W dniach 25 – 27 czerwca 2018 na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej odbędzie się konferencja MATBUD’2018. Referat wprowadzający dotyczyć będzie projektu budynku Yhnova™ jaki powstał dzięki innowacyjnej technologii druku 3D. O tym śmiałym przedsięwzięciu opowie w pierwszym dniu konferencji Philippe Poullain z Uniwersytetu w Nantes.

Tematyka tegorocznej konferencji dotyczyć będzie głownie zagadnień związanych z trwałością spoiw cementowych, rozwojem betonów nowej generacji w tym betonu drukowanego oraz nowych zrównoważonych rozwiązań materiałowych dla budownictwa.

Do udziału w tej edycji konferencji zaproszono gościa z Uniwersytetu w Nantes dr Philippa Poullain, który zaprezentuje szczegóły projektu budynku drukowanego w technologii 3D Yhnova™ jaki powstał przy współpracy naukowców z przemysłem: m.in. Bouygues Batiment, Lafarge Holcim. Rozwój urządzeń drukujących jak również opracowywanie nowych materiałów, które umożliwią drukowanie trwałych budowli, których przegrody spełniać będą rosnące wymagania dotyczące energooszczędności, to wyzwania przed którymi stoi ta innowacyjna technologia budowlana.

Organizatorzy konferencji MATBUD’2018 zachęcają do wzięcia udziału w tym spotkaniu i dyskusji nad wyzwaniami technologii druku 3D oraz innymi zagadnieniami związanymi z inżynierią materiałów budowlanych.

Więcej szczegółów