"Georóżnorodność - trudne słowo o dużym znaczeniu"

Termin:  14 Grudzień 2022 - 12:4014:30
Lokalizacja:  online

Czym jest georóżnorodność? Sztuka a budowa geologiczna. Jakie są najważniejsze miejsca, obiekty i krajobrazy w Polsce? Na te i inne pytania odpowie mgr inż. Monika Krzeczyńska z Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB w wykładzie „Georóżnorodność – trudne słowo o dużym znaczeniu”.

W jaki sposób komponować fotografie krajobrazu, by były ciekawe, atrakcyjne? O tym, jak spojrzeć na naturę z nowej perspektywy i pokazać ją w interesujący sposób, jak odkrywać to, co nieoczywiste i utrwalić na zdjęciu, opowie Taida Tarabuła, fotograf i nauczyciel akademicki. Podczas warsztatów „Magia krajobrazu” podzieli się praktycznymi wskazówkami, które z pewnością przydadzą się zarówno profesjonalistom, jak i i dopiero początkującym fotografom przyrody. Warsztaty skoncentrują się na krajobrazie i jego elementach jako jednym z ulubionych tematów fotograficznych, który dominował w konkursie fotograficznym Ministerstwa „Geologia w obiektywie 2022”.

Dla uczestników wydarzenia przewidziano dodatkową atrakcję. Będą mogli wziąć udział w quizie i sprawdzić swoją wiedzę zdobytą w trakcie wydarzenia oraz wygrać nagrody – kalendarze na rok 2023 z wyjątkowymi zdjęciami.

Więcej szczegółów