Jaki jest sens wykonywania badań geotechnicznych?

Badania geotechniczne wykonuje się w celu określenia warunków wodno-gruntowych podłoża pod inwestycję. Są to konieczne informacje do właściwego i bezpiecznego zaprojektowania fundamentów budynku i w razie czego doboru typu ich izolacji, możliwości podpiwniczenia budynku, doboru typu przydomowej oczyszczalni ścieków czy też możliwości odprowadzenia wód opadowych z dachu budynku do gruntu.

Zaleganie słabych gruntów
Zaleganie słabych gruntów

Badania pozwalają określić obszary zalegania słabych gruntów i płytko leżących wód gruntowych.

Wzależności od warunków wodno - gruntowych dobieramy się typ izolacji i odpowiedni sposób zabezpieczenia budynku przed wodą gruntową i opadową. Woda opadowa gromadząca się wokół budynku jest często przyczyną zawilgocenia piwnic i murów.

Zaleganie płytkich wód gruntowych
Zaleganie płytkich wód gruntowych

Ddzięki stałej współpracy z firmami zajmującymi się sprzedażą materiałów budowlanych i posiadanemu doświadczeniu doradzimy zastosowanie nowych, często mało znanych w Polsce materiałów i technologii.

Informujemy o stanie zanieczyszczenia gleb i wód otwartych w sąsiedztwie działki.

Badania stanu zanieczyszczenia
Badania stanu zanieczyszczenia

W trakcie wierceń możemy znaleźć piasek, który będzie można wykorzystać przy budowie (do betonu, tynku), oszczędzając na jego kupnie.

Badania wykonane przed zakupem działki mogą ujawnić jej ukryte wady i wówczas można oszczędzić pieniądze rezygnując z zakupu, lub korzystnie negocjować cenę.

Badania geotechniczne
Badania geotechniczne

Powodzenia w budowie domu!