Aktualności wg lat: 2021

 • Wywiad w Magazyny.pl

  Zachęcamy do lektury wywiadu opublikowanego w magazyny.pl, w którym eksperci z JLL oraz Geotest opisują wiele narzędzi i sposobów na sprawdzenie nieruchomości przed podjęciem decyzji inwestycyjnych. Wybudowanie magazynu czy fabryki na gruncie, o którym nic nie wiemy, wydaje się nierozsądne. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu procesu inwestycyjnego ważnym aspektem jest due diligence nieruchomości.

 • Publikacja w Builder

  W listopadowym numerze miesięcznika Bulider ukazał się artykuł autorstwa dr Michała Greli dotyczący badania gruntu dla inwestycji magazynowych. W publikacji opisano case study 22 ha nieruchmości położonej w Lublinie.

  "Z roku na rok popyt na grunty rośnie, a ich podaż jest naturalnie ograniczona. Również obecna sytuacja na rynku nieruchomości przyspiesza znikanie dostępnych gruntów pod nowe inwestycje. Ogromnym wyzwaniem inwestorów jest dokładne określenie jakości i możliwości gruntu, jakim dysponują lub jaki chcą nabyć (...)"

 • Towarowa Towers

  W tym roku rozpocznie się budowa budynków Towarowa Towers przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, wysokich na 31 kondygnacji. Jest to inwestycja Asbud Group. Po budynku Skyliner to kolejne wysokościowce w tym rejonie, dla których badania geotechniczne wykonywał Geotest.