Aktualności wg lat: 2010

 • Powódź w Warszawie

  Jest to przejściowe zjawisko hydrologiczne, polegające na wezbraniu wód rzecznych lub morskich w ciekach wodnych, zbiornikach lub na morzu powodujące po przekroczeniu przez wodę stanu brzegowego zatopienie znacznych obszarów lądu. Tegoroczne powodzie na terenie Polski, uświadomiły społeczeństwu olbrzymią siłę niszczącą tego żywiołu. Wszyscy zadajemy sobie pytanie czy można przewidzieć, które tereny i kiedy zostaną zalane?

 • Mozaika Mokotów

  Osiedle o nazwie Mozaika Mokotów powstanie na działce pomiędzy ulicami Bokserską, Cybernetyki i Postępu, należącej do hiszpańskiego dewelopera Layetana. Deweloper zapewnia przyszłym mieszkańcom kilka alternatywnych wersji układu pomieszczeń dla każdego sponad 800 mieszkań. Rozkłady te różnią się pomiędzy sobą umiejscowieniem ścian działowych i funkcją poszczególnych pomieszczeń.

 • Hilton w Łodzi

  Wkrótce rozpocznie się budowa hotelu DoubleTree by Hilton należącego do sieci Hilton Worldwide. Obiekt zostanie wybudowany w Łodzi przy ulicy Łąkowej, na terenie dawnej łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych (WFF). Elewacji budynku będzie nawiązywał do tradycji filmowych miasta. W szklaną elewację będzie wkomponowana interpretacja kadru z filmu „Zakazane piosenki”, pierwszego powojennego filmu zrealizowanego w dawnej WFF.

 • Twarda Tower

  Od kilku miesięcy trwają prace budowlane przy ulicy Twardej 2/4. Na terenie przy ostatnio zrewitalizowanym Placu Grzybowskim powstanie 160 metrowy wieżowiec. Inwestorem jest Hines, a autorem projektu światowej sławy architekt Helmut Jahn.

 • Wola Prestige

  Rozpoczęła się budowa II etap Wola Prestige, osiedla powstającego przy ulicy Jana Kazimierza 64. Projekt całego osiedla przewiduje trzy budynki o zróżnicowanej bryle od pięciu do dziewięciu pięter i dwóch kondygnacjach podziemnych garaży. Inwestorem jest spółka Home Invest, która została powołana przez grupę kapitałową Home Group do realizacji zadań deweloperskich w obszarze budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego.

 • Metoda stropowa przy Dolnej

  W 1998 roku podczas wznoszenia budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie przy ulicy Książęcej oglądaliśmy jedną z pierwszych polskich budów na której do rozparcia ścian szczelinowych zastosowano strop konstruowany bezpośrednio na gruncie. Od tego czasu "metoda stropowa" jest coraz częściej stosowana. Wykorzystana została także na budowie bielańskiego odcinka budowy metra. Tym razem "metodę stropową" możemy oglądać na budowie przy ulicy Dolnej w Warszawie. Hochtief Polska wznosi tam budynek biurowo - handlowy z częścią mieszkalną i wielopoziomowym garażem podziemnym. Inwestorem jest Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. Firma jest właścicielem sieci sklepów Biedronka. Budynek zaprojektował architekt Ryszard Rogala. Budynek posadowiony został na płycie fundamentowej.

 • Centrum Nowych Technologii II (CeNT II)

  CeNT II przeznaczony będzie na potrzeby Wydziału Fizyki. Powstanie on wzdłuż ulicy Pasteura. Wzniesiony będzie w dwóch fazach: w pierwszym etapie powstanie zabudowa od strony ul. Winnickiej, drugim zaś zabudowa od strony ul. Banacha.

 • Centrum Nowych Technologii I (CeNT I)

  Centrum Nowych Technologii to nowoczesny kompleks budynków Uniwersytetu Warszawskiego, zlokalizowany w Kampusie Ochota. CeNT I powstanie pomiędzy halą sportową i Cyklotronem, w budynku usytuowane będą laboratoria przeznaczone dla studentów i doktorantów kształcących się na kierunkach: biologia, chemia, biotechnologia, informatyka, ochrona środowiska.

 • Złota 44

  Polskie prawo budowlane jest jednym z najbardziej archaicznych w Europie, przekonał się o tym m.in. francuski deweloper Orco, a dowodem jest 17 piętrowy, betonowy szkielet w centrum stolicy. Złota 44 miała być najpiękniejszym budynkiem w Warszawie.

 • Point House przy Wyścigowej

  Osiedle u zbiegu Alei Wyścigowej i ul. Rzymowskiego w Warszawie finansuje GN INVEST Sp. z o.o. z grupy UNIBEP. W ramach inwestycji powstanie 236 mieszkań o podwyższonym standardzie, które zostaną oddane na koniec przeszłego roku.

Podział na strony