Aktualności wg lat: 2008

 • Wymiana gruntu

  Wymianą gruntu skończył się nadzór geotechniczny na budowie salonu BMW przy ulicy Prymasa Tysiąclecia. W dnie wykopu pod stopy fundamentowe części niepodpiwniczonej budynku zalegały grunty nasypowe. Wypełniały one od 30 - 50 procent powierzchnia stóp. Wymianę wykonano do głębokości 60 cm. W miejsce luźnych gruntów nasypowych wbudowano chudy beton.

 • Stump w akcji

  Palownicę firmy Stump Hydrobudowa spotkaliśmy na budowie osiedla mieszkaniowego przy ulicy Drawskiej w Warszawie. Inwestorem jest firma Min Hoong Development, która już budowała domy na tym osiedlu. W podłożu panują złożone warunki wodno - gruntowe. Pod przypowierzchniowymi piaskami drobnymi i pylastymi zalegającymi do głębokości około 4.0 metry ppt. występują gytie.

 • Na Dolnym Mokotowie

  W sierpniu rozpoczęła się budowa kompleksu mieszkaniowego przy zbiegu ulic Gagarina i Sieleckiej na Dolnym Mokotowie. Obiekt będzie się składał z dwóch części: pięciokondygnacyjnej i wysokiej dziesięciokondygnacyjnej. W podziemnym garażu znajdzie się miejsce dla 45 samochodów. Inwestorem jest Usługowa Spółdzielnia Uniwersum. Planowane zakończenie inwestycji w pierwszym kwartale 2010 roku. Gdy wizytowaliśmy budowę w sierpniu trwały roboty ziemne. Stateczność skarp wykopu utrzymuje ścianka berlińska.

 • W Ożarowie Mazowieckim

  W podwarszawski Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Parkowej CPV Construction rozpoczął budowę osiedla mieszkaniowego. W pierwszym etapie z zaplanowanych 12 budynków wybudowane zostaną cztery. Inwestorem jest MT Development Group. Projekt powstał w pracowni KW Projekt architekta Krzysztofa Wiszowatego. Budynki o czterech kondygnacjach będą miały podziemny garaż.

 • Ronson przy KEN

  Rozpoczęły się roboty ziemne, na terenie budowy budynku mieszkalnego przy ulicy KEN w Warszawie. Inwestorem jest Ronson Development. Głównym wykonawcą Hochtief. W dnie wykopu zostały odkryte szare gliny zwałowe w stanie półzwartym. Ściany szczelinowe odcięły dopływ wody do wykopu. Wody znajdujące się w soczewkach piaszczystych nie utrudniają realizacji wykopu.

 • Apartamenty Pańska

  Mostostal Warszawa wybuduje budynek biurowo - usługowo - mieszkalny, przy ulicy Pańskiej w Warszawie. Budowla będzie się składać z dwóch połączonych budynków o wysokości sześć i dziewięć kondygnacji. W budynku zaprojektowanym przez Estudio Lamela Polska znajdzie miejsce dwupoziomowy garaż podziemny.

 • Wieżowiec przy Twardej

  Przy ulicy Twardej, obok Placu Grzybowskiego, przez architekta Helmuta Jahna został zaprojektowany 160 metrowy drapacz chmur. W budynku znajdą miejsce: luksusowy hotel, mieszkania, i Centrum Kultury Żydów. Polskim partnerem Jahna, który zaprojektował m.in. Sony Center w Berlinie jest firma Epstain. Inwestorem jest polski oddział firmy Hines.

 • Przy Przyokopowej

  Soletanche spotkaliśmy na budowie budynku biurowo - usługowego Crown Square przy ulicy Przyokopowej 31 w Warszawie. Inwestorem jest Best Invest, a generalnym wykonawcą Ghelamco Poland. Projekt budynku powstał w pracowni Atelier 2 Jana Kucza Kuczyńskiego we współpracy z biurem Komor & Partners. Zaprojektowano budynek o 13 kondygnacjach naziemnych i 3 podziemnych.

 • Przy Księcia Janusza

  Białostocka firma Budbaum rozpoczęła budowę budynku mieszkalnego z garażem podziemnym przy ulicy Księcia Janusza w Warszawie. Inwestorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Koło. W podłożu pod warstwą nasypów zalegają średnio zagęszczone piaski drobne i pylaste, a także piaski pylaste z wkładkami pyłu. W części terenu piaski zalegają do głębokości rozpoznania geotechnicznego, które było przeprowadzone do 12 metrów. Miejscami pod piaskami na głębokości 3.30 - 4.00 metry występują grunty spoiste, plastyczne w partiach stropowych. Woda gruntowa została pomierzona na głębokości 3.55 - 4.40 m ppt. tj. na rzędnych 30.60 - 31.00 m np. "0" Wisły.

 • Solea

  Solea to nazwa osiedla domów jednorodzinnych zabudowy bliźniaczej, które realizuje developer Abitania, na działce położonej w Izabelinie przy ulicy Księdza Fedorowicza. Dziewięć modernistycznych domów o ciekawej architekturze zaprojektowano w pracowni MKC Architekci.

Podział na strony