Fatum budowlane przy skrzyżowaniu Sobieskiego i Sikorskiego

Pierwszy biurowiec na trójkątnej działce zlokalizowanej po północnej stronie skrzyżowania powstać miał kilkanaście lat temu. Nie bez trudności udało się wykonać ściany szczelinowe, płytę fundamentową i słupy kondygnacji podziemnej, na czym dalszej realizacji inwestycji zaprzestano. Wykop z czasem wypełnił się wodą i taki widok pozostał do dnia dzisiejszego. W tym specyficznym zbiorniku wodnym, pojawiły się ryby, stąd często można spotkać tutaj wędkarzy.

Kolejnym obiektem czekającym na ukończenie jest zlokalizowany po sąsiedzku żelbetowy szkielet, służący jako stelaż dla wielkoformatowych reklam. Zapewne ambicje inwestora, który chciał wybudować w tym miejscu luksusowy hotel nie zostały spełnione.

Trudności towarzyszyły również planowanej budowie centrum biurowego, po stronie południowej skrzyżowania w miejscu istniejących salonów samochodowych. Problemy zapewne zostały pokonane, gdyż w najbliższym czasie rozpocznie się tutaj budowa pierwszego biurowca. Budynek o 7 kondygnacjach nadziemnych i dwóch podziemnych zlokalizowany zostanie od strony ul. Mangalia. Również zalany wykop znalazł zainteresowanie inwestorów o czym świadczą wykonywane badania geotechniczne na tym terenie. Zatem jest duża nadzieja, że ta cześć Warszawy zmieni się w centrum biurowo biznesowe, co w pełni pozwoli wykorzystać potencjał tej okolicy.