Marina Mokotów – II etap

Spółka PKO BP Inwestycje chce w tym roku rozpocząć drugi etap budowy osiedla Marina Mokotów na działce o wymiarach około 500 na 150 m, zlokalizowanej pomiędzy powstałą częścią osiedla, a ulicą Żwirki i Wigury. Na działce znajdą się kolejne domy mieszkalne, a także biura oraz hotel. Ta część Mariny również została zaprojektowana przez pracownię APA Kuryłowicz & Associates.

Od strony ul. Żwirki i Wigury oraz na południu działki powstaną biurowce, o łącznej powierzchni biurowej 36 tys. mkw. W południowo-zachodnim narożniku działki stanie sześcio-ośmiopiętrowy hotel z ok. 160 pokojami. Budynki te mają stanowić osłonę od hałasu dla pozostałych, mieszkalnych części osiedla. Budynki mieszkalne, które powstaną w tej części będą to pięcio-sześciopiętrowe bloki z 390 mieszkaniami. Mieszkania będą powyżej średniego standardu, powstaną także apartamenty z wyższej półki. Pod biurowcami znajdą się podziemne parkingi na 600 samochodów, tyle samo otrzymają budynki mieszkalne, hotel dostanie 130 miejsc parkingowych.

Ta część Mariny będzie miała aż 60 proc. powierzchni biologicznie czynnej. Od strony ul. Racławickiej na pozostałościach wału fortecznego zostanie urządzony park, znajdzie się w nim 500 metrowa ścieżka do joggingu. Natomiast w południowej części działki powstanie sześciodołkowe pole do trenowanie gry w golfa.

Na razie ruszyły formalności niezbędne do rozpoczęcia inwestycji, przede wszystkim starania o warunki zabudowy. Spółka liczy, że wszystkie pozwolenia uzyska do jesieni i pod koniec roku rozpocznie się budowa Mariny 2. Inwestycja będzie realizowana jednym ciągiem i ma zostać ukończona pod koniec 2013 r.

Źródło: gazeta.pl